Anahtar Kelime Analizi Yaparak Google’da Üst Sıralara Gelin

Dünyanın en büyük arama motorlarında üst sıralara gelmek çok büyük avantajlar vermektedir. Bu avantajların en önemlisi çok daha fazla kişiye ulaşabilmektir. Birçok kişi üst sıralara çıkıldığı için oluşturulan siteyi görecektir ve bu sayede sitelerin ziyaretçi sayısı çok yükselecektir. Yüksek ziyaretçinin birçok avantajı vardır, sitelere gelen ziyaretçilerin bir kısmı içerikleri beğendiği takdirde sürekli olarak ziyaret eder ve merak ettiği konuları belirli sitelerden öğrenmeye çalışır. Bu durumda doğal takipçiler kazanmayı sağlar ki bu bir site için çok önemlidir. Bunu sağlayacak şey de Google içerisinde üst sıralara gelmektir. Üst sıralara gelmek içinse anahtar kelime bulucu yapılmalıdır. Bazı anahtar kelimeler çok aratılır ve rekabet de epey düşüktür. O alanda pek yazı yazılmamıştır ve bununla birlikte de talep vardır. Bu durumda o alana dair yazılar, çeşitli içerikler üretilebilir ve bunun sayesinde o aramayı yapanlar doğrudan sizlere gelir. Bunun sonucunda da site hızla büyür, kalıcı takipçiler edilir ve her ay ziyaretçi sayısı yükselir.

Anahtar Kelime Aracı Kullanarak İşinizi Ona Yaptırın

Tahmin yürütme işini yaparak içerik üretmek zordur, doğrudan kullanıcılardan da bazı talepler gelebilir ve bunlara göre de içerikler üretilebilir. Anahtar kelime aracı ise her zaman için en yüksek taleplerin olduğu konuları kullanıcılarına yansıtır. Google’da üst sıralar önemli olduğu kadar YouTube için de üst sıralar önemlidir ve burada aratılanlar da incelenerek içerik oluşturulabilir.

Anahtar Kelime ile Yol Haritası Oluşturulur

Neyi nasıl yapacağını belirlemek her zaman için zor bir iştir. Özellikle bir konuda yeni olan birisi için çözmesi daha da zor bir iştir. Bu yüzden kafada belirlenen bazı konular bazı anahtar kelimeler aratılarak o konuya dair verilerin alınmasında çok yarar vardır. Bu sayede o konuya uğraşmaya gerek olup olmadığına ne kadar kazandıracağına ve aylık ne kadar ziyaretçi getirebileceğine kolayca bakılır. Bu veriler sayesinde bir içeriği hazırlayıp hazırlamama noktasında net bir karar verilir. Bu yüzden anahtar kelimeler yol gösterici etkiye sahiptir.

Genel Kültür

Bir cevap yazın