Cam Balkon Isıcamlı Modelleri

Cam balkon seçimlerinde ısı yalıtımı açısından en iyi seçimlerden biri ısıcamlı modeller oluyor. Isı yalıtımı açısından en iyi modeller ısıcamlı cam balkonlardır. Katlanır cam sistemlerinde tek cam kullanılması durumunda ısı kaybını önleyebilmek mümkün olmuyor. Isı camlı balkon sistemlerinin ısı yalıtımı açısından yüksek performans verebilmesi için kullanılan camların belirli aralıklarda kalınlıklara sahip olması gerekiyor.

Yalıtımlı Cam Balkon Isıcam

Isıcamlı balkonlar ısı yalıtımı açısından oldukça işlevli olması nedeni ile balkonlarda tam bir oda ortamı sağlıyor. Bu nedenle geniş balkonların ısı kaybı yaşamasına müsaade etmeden bir oda gibi kullanılabilmesine olanak tanıyor. Isıcamlar ısı kayıplarına normal camlara göre %50 oranlarında azaltıyor. Bu nedenle ısıcamlı cam balkon bir çok kişi tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Isıcamlı balkon modelleri ısıcam özelliği olan camlar kullanılarak hazırlanmış olan balkonlardır. Diğer cam modellerine göre çok daha fazla özelliği bulunuyor. Isı tasarrufu sağlamak için balkonlarda kullanılıyor. Günümüzde doğru bir ısı tasarrufu sağlanması için en az 16 mm kalınlığında olan camların tercih edilmesi gerekiyor. Bu şekilde balkonlarda ısıcamlardan tasarruf sağlanabiliyor.

Isıcam özelliği bulunana cam balkonlar tıpkı bir oda gibi işlev görebilmekte, bir oda sıcaklığına sahip olabilmekte. Isıcamlı balkonlar diğer balkon modellerine göre çok daha özellikleri olan bir model olması nedeni ile kişiler tarafından tercih ediliyor. Isı tasarrufu yapmak isteyen kişiler ısıcamlı balkon modeli tercih edebilir. Bir balkonun ısıcamlı olabilmesi için kullanılan camların bu modele uygun özellikleri taşıması gerekiyor.

Hangi Cam Balkon Kullanışlıdır?

Cam balkonun bilinen modelleri katlanır ve sürgülü olan sistemleridir. Bunlara ekleme ve aksesuar dahil ederek farklı modeller ortaya çıkarılır. Otomatik kumandalı sistemler, jaluzili modeller, su oluklu sistemler bunlardan bazılarıdır. Bahsetmiş olduğumuz tüm cam balkon modellerini işlevsel olup kullanışlıdır ancak kullanıcının tam olarak beklentisini bilmek gerekir. Şayet kışın standart cam balkonun olduğu bölümde oturmak zor oluyor ve dış hava şartları alanı zorluyorsa ısıcamlı modelleri tercih etmeniz önerilmektedir. 

Isıcamlı modeller standart klasik cam balkonlara göre fiyatı biraz daha yüksektir. Cam balkon fiyatları hakkında hiç bir bilginiz yoksa kendiniz metre ile ölçülerinizi alarak cam balkon fiyat hesaplama uygulaması üzerinden güncel fiyat alabilirsiniz. 

Genel Kültür

Bir cevap yazın