Eski Rus Milli Takımı Kaptanından Putin’e Sert Mesaj!

Eski Rus milli takımı kaptanından Putin’e sert mesaj!

38 yaşındaki eski Rusya milli takımı kaptanı İgor Denisov, 2002 – 2013 yılları arasında Zenit forması giydi. Başarılı orta saha oyuncusu çok sayıda başarıya imza attı. 2008’de UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupası’nı takımına kazandırmaya katkı sağlayan yıldız, 254 maçta kendine yer buldu ve 23 gol kaydetti.

Öte yandan 2008 – 2016 yılları arasında Rus milli takımında da yer alan oyuncu, 54 kez uluslararası arenada boy gösterdi. Bu dönemde takımın kilit isimlerinden biri olan futbolcu, kaptanlık bandını omzunda taşıdı. Halen daha ülkesinde yaşayan ve Rusya’nın en ünlü sporcularından biri olan Denisov, yaşanan Ukrayna savaşıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İgor Denisov, Başkan Putin’e mektup yazdı

İgor Denisov basına verdiği demeçte, Başkan Putin’e savaşı durdurmasını isteyen bir mektup yazdığını söyledi. “Savaşın üçüncü veya dördüncü gününde bir video mesajı kaydettim. Barış istemek için dizlerimin üzerine çöktüm. Videoyu her yere sundum ama ne yazık ki hiçbir mecra onu yayınlamak istemedi,” dedi.

Denisov: “Belki bu sözler için hapse girerim ya da öldürülürüm”

2012’den 2016’ya kadar Rusya’nın kaptanlığını yapan Denisov, yaşanan olayları felaket ve korkunç olarak nitelendirdi. “Belki bu sözler için hapse girerim ya da öldürülürüm. Ama her şeyi olduğu gibi söylüyorum,” diyen efsane oyuncu, Rusya parlamentosunun ‘sahte haber’ yayan ve Ukrayna’ya yönelik saldırıları itibarsızlaştıran kişilere, 15 yıla kadar hapis cezası veren bir yasayı onayladığını dile getirdi.

Kiralık bahis sistemleri ile daha detaylı bilgileri size sunalım.

Tüm bu baskılardan korkmadığını açıklayan İgor Denisov, savaşın bir an önce bitmesi gerektiğini yeniden Başkan Putin’e hatırlattı.

Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Supertotobet | İgrus | Reklam Ajansı