Instagramda Paylaşımları Bazı Kişilerden Gizleme

Instagram’da Paylaşımları Bazı Kişilerden Gizleme

Instagram hesabı olan birçok kullanıcı; fotoğraf, video ve hikâye paylaşımlarını, bazı kişilerden gizlemeyi tercih ediyor. Instagram üzerinde gizlenen fotoğraflar profilde gözükmez ancak silinmediği için; paylaşımların istenmeyen kişilerin izlemesini engellemek için, gizleme işlemi yapılabilir.

İçeriklerin tamamının gizlenmesine gerek olmamakla birlikte; istenmeyen kişilerin paylaşımları görmemesi için gizleme işlemi gerçekleştirilirken, Instagram üzerinde kullanılan bazı özellikler de devre dışı kalır.

Instagram’da fotoğraf gizlemek için; kullanıcı profiline girilir ve görülmesi istenmeyen fotoğraf seçilerek, üç nokta butonundan “arşivle” seçeneği seçilir. Böylece fotoğraf gizlenir. Bayigram.com üzerinden İnstagram takipçi satın al işlemini de gerçekleştirerek, daha farklı takipçileri ve beğenileri de kazanmış olursunuz.

Instagram Paylaşımları Kimler Tarafından Görülür?

Instagram’da paylaştığınız video, fotoğraf ve hikâyeler; görünürlük ayarlarında yaptığınız ayarlamalar doğrultusunda görülür ya da görülemez.

  • Başka Instagram kullanıcıları tarafından fotoğraf ya da videolarda etiketlenmiş olmanız, fotoğraf ve videoların, profilinizde görünmesine olanak tanır.
  • Instagram gönderilerinin herkese açık olarak ayarlanması durumunda, sayfanızı ziyaret eden herkes profilinizi görür.
  • Gönderilerin gizli ayarlanmış olması durumunda; fotoğraflarınızı sadece onay verdiğiniz kişiler görür.

Instagram’da etiketlenmiş olduğunuz fotoğraf ya da videoları adam simgesine ya da ekranın sağ alt kısmında bulunan profil resmine bakarak görebilirsiniz. Bunun yanında ayarlar kısmından, gizlilik ayarları bölümüne giriş yaparak, sizi etiketleyenleri değiştirme özelliği bulunur.

Instagram Fotoları Nasıl Gizlenir?

Instagram’da hesabı olan kullanıcılar, istedikleri fotoğrafları gizleyebilme özelliğinden yararlanabilir. Ancak fotoğrafın gizlenmiş olması, o fotoğrafın hesaptan silindiği anlamına gelmez.

Fotoğraf gizlerken, içerik tamamıyla gizlenmez. Gönderinin görmesini istemediğiniz kişilerin gizleyerek, fotoğrafı görmesini engelleyebilirsiniz. Ancak bu işlem, bazı özelliklerin devre dışı kalmasına da neden olur.

Fotoğrafın görülmesini istemediğinizde; fotoğraf seçimi yapılır ve üç çizgi seçeneğinden, arşivle işaretlenir. Böylece fotoğraf gizlenmiş olur. Eğer arşivlenen fotoğrafın yeniden yüklenmesini isterseniz; profil bölümünden üç çizgi ayarlar bölümüne gidilmesi gerekir. Üç çizgi bölümünden profili göster seçeneği aktif hale getirilerek, fotoğraf yeniden yüklenir.

Instagram Gönderi Sayısı Nasıl Gizlenir?

Instagram kullanıcıları, gönderilerindeki beğeni sayısını gizleme özelliğini kullanabilir. Beğeni sayısının gizlenmesi için; gönderinin üzerinde bulunan üç nokta açılır ve “beğenme sayısı gizle” aktif hale getirilir.

Böylece diğer Instagram kullanıcıları, gönderiye ne kadar beğeni geldiğinin sayısını göremez. Instagram beğeni ya da takipçilerinizin sayısını artırmak ve daha popüler olmak için, https://bayigram.com/ adresi üzerinden, güvenilir şekilde satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Teknoloji

Bir cevap yazın