Rocket League Epic ve Steam’de nasıl Türkçe yapılır?

Psyonix’in 2015 yılında yayınladığı, eskiden Super Acrobatic Rocket Powered Battle Cars gibi uzun bir isme sahip Rocket League oyununu konu alacağız. Rocket League Türkçe dil desteğine sahip oyunlardan biri ancak ufak bir sorun var. Oyunun kendi ayarları içerisinde herhangi bir dil değiştirme seçeneği bulunmadığından oyuncular bu konuda internete çok sık başvuruyor. Biz de bu konuyla ilgili sizlere bir rehber hazırladık. Aslında çok basit olan dil değiştirme ayarlarını hem Steam, hem de Epic Games platformları için anlatıyoruz.

Steam’de Rocket League oyununun dilini Türkçe yapmak için yapmanız gerekenler

Bildiğiniz gibi oynaması ücretsiz olduktan sonra Epic Games Launcher’a taşınan Rocket League oyununu daha öncesinde Steam üzerinden edindiyseniz bu kısım sizin için. Oyunda dil seçeneklerinin olduğu bir ayar arıyorsanız hiç kendinizi yormayın. Çünkü öyle bir kısım henüz yok, uzun zamandır da olmadı. Bunun yerine Steam kütüphanenizde oyunu bulun.

Oyunun üzerine sağ tıklayarak “Özellikler” penceresini açın. Devamında ise yukarıdaki sekmelerden “Dil” kısmını seçerek açılır menüden Türkçe dilini seçin. Küçük bir güncelleme dosyası -sadece birkaç kilobayt- indirecek. Açtığınızda ise Rocket League Türkçe diliyle karşınızda olacak. İşte bu kadar.

Rocket League Epic ve Steam'de nasıl Türkçe yapılır?

Epic Games Launcher için de çok basit

Bildiğiniz gibi oyun F2P, oynaması ücretsiz olduktan sonra yalnızca Epic Games Launcher üzerinden indirilebiliyor. Eğer indirdiyseniz ve varsayılan dili İngilizce olarak geldiyse sorun yok! Çok kısa bir şekilde oyunu Türkçe yapabilirsiniz. Bunun için Epic Games Launcher’da en sol alt kısımda bulunan “Ayarlar” kısmına tıklayın. En altta Rocket League’in olduğunu göreceksiniz. Aşağıya doğru genişleterek “Ek Komut Satırı Değişkenleri” onay kutusunu işaretleyin. Bu yaptığınızdan sonra hemen alt tarafta bir metin kutusu oluşacak. Oraya “-language=trk” komutunu yazın. Bu, oyununuzun dilini Türkçe olarak başlatmak için kullanacağınız ve Steam’den alışık olduğunuz çalıştırma komutudur.

Rocket League Epic ve Steam'de nasıl Türkçe yapılır?

Bunu da yaptıysanız iki platform için de ekstra bir şey yapmaya, yama indirmeye -ki olduğunu da sanmıyorum- ihtiyacınız yok demektir. Umarız bu rehber sizlere faydalı olmuştur. Farklı sorunlar yaşıyorsanız yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Maçlarda da takım arkadaşınıza fazla yüklenmeyin, sevgiler!

Kaynak: kurgusalblog.com

Teknoloji

Bir cevap yazın