Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Aralıklı ya da çarpık dişlerin düzeltilmesi başta olmak üzere yanlış çene kapanışı tedavileri için uygulanan ortodontik tedaviler yeni teknolojik aletler sayesinde gelişmeye ve çeşitlenmeye devam etmektedir. Uzun zamandır kullanılan diş tellerine ek olarak ortaya çıkan şeffaf plak tedavisi yenilikçi yöntemlerin başında gelmektedir. Bu yöntem ile rahatsızlık veren diş teli kullanımına gerek kalmadan şeffaf görüntüsü ile dişlerin düzeltilmesi ve sağlıklı ve kusursuz gülüşlere sahip olunması imkanını sağlamaktadır.

 Şeffaf plak tedavisi konusunda oldukça başarılı ve güvenilir hizmetleri ile Pendik diş doktoru hastalarına en uygun tedavinin uygulanması konusunda yardımcı olmaktadır. Telsiz ortodonti diğer bir adı ile şeffaf plak tedavisi klasik metal ve porselen tellere ihtiyaç olmadan üç boyutlu yazıcılar sayesinde kişiye özel hazırlanan şeffaf plaklar kullanılarak yapılan ortodontik tedavi olmaktadır.

 Şeffaf plakaların uygulandığı ortodontik bozukluklar çok çeşitli olmaktadır. Dişlerde ki çapraşıklık, aralıklı dişler, yanlış çene kapanmasının tedavisinde ve çene genişletilmesi gibi birçok ortodontik bozuklukların tedavisinde şeffaf plak tedavisi uygun olmaktadır. Şeffaf plak tedavisi Pendik diş doktoru tarafından yapılan bir ağız ve diş sağlığı tedavisi olmaktadır.

 Şeffaf Plak Tedavisi Avantajları Nelerdir?

En iyi estetik tedavi alternatifleri arasında yer almaktadır. Herhangi bir tel görünümü olmadan tedavi süreci mevcut olmaktadır.

Çıkarılabilir şeffaf plaklar sayesinde gün içinde istenilen zamanda tedaviye ara verilmesi şansı mevcut olmaktadır.

Normal tel tedavisinde dişlere tel yardımı ile kuvvet verilerek bir ay bekleme süresi mevcut olmaktadır. Bu durum verilen kuvvetin fazla olması nedeni ile ağrı ve baskı hissine neden olmaktadır. Metal tellerin oluşturduğu bu ağrıyı şeffaf plaklar oluşturmaz ve daha rahat tedavi sürecini yaşamaya imkan sağlamaktadır.

Tel tedavisi dil ve dudaklarda tahriş, kesilme gibi sorunlara yol açmaktadır. Ancak şeffaf plak tedavisi ağız içine ve çene kısmına hiçbir zararı mevcut olmayan bir tedavi yöntemi olmaktadır.

Şeffaf plakların takılıp çıkarılma imkanı mevcut olduğu için ağız ve diş hijyeni sağlanması daha kolay hale gelmektedir.

Ayrıca gündelik ve iş hayatında tek görüntüsünden rahatsızlık duyan kişiler için şeffaf plak tedavisi oldukça faydalı bir işlem olması özelliği ile öne çıkmaktadır. Şeffaf plak tedavisi yapmak ve daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak için Pendik diş doktoru hizmetleri mevcut olmaktadır.

Sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir