Sigarayı Bırakma Süreci

Sigarayı Bırakma Süreci

Sigarayı bırakmada tam bir başarı istiyorsanız bu konuda kararlı olmalısınız ve plan yapmalısınız. Bırakma öncesi bazı hazırlıkları yapmada yarar vardır. Bunlardan ilki tamamen hazır hissedene kadar bırakmayıp bunun için bir tarih belirlemektir. İkincisi ise bu konuda farkındalığı artırmaktır.

Yani çevrenizdeki kişileri bu konuda bilgilendirerek yepyeni bir ortam sağlayabilirsiniz. Özellikle de alışkanlıkların değiştirilmesi konusunda bilinçli davranmak bırakmada büyük katkı sağlayacaktır. Bu aşamaların halledilmesinin ardından bir sonraki adım olan sigaranın bırakılması sonrası süreçte rutinlerin değiştirilmesi geliyor.

En önemlisi de bu süreçte asla yardım istemekten çekinmemek durumundasınız. Çünkü bir destek alındığında bu süreç daha kolay atlatılabilir. Yeşilay danışma merkezini arayarak yardım isteyebilirsiniz. Hatta bİraktİm.com sitesini de ziyaret ederek destek ve her türlü hizmeti almanız da mümkün.

Elektronik Sigara Yoluyla Sigarayı Bırakmak

İngiltere’de yapılan birçok araştırmanın sonucuna göre elektronik sigara normal tütün sigaralarına oranla çok daha güvenilir bulunmuş ve sigarayı bıraktırmadaki rolünün çok fazla olduğu ortaya konulmuştur. Araştırmaya göre, gerçek tütün sigaralarından elektronik sigaraya geçenlerin vücutlarında 6 ay gibi bir sürede gerçek tütün sigarayı içenlere kıyasla daha az kansere ve diğer hastalıklara yol açan maddeye rastlandı.

Sigara bırakmanın zaten zorlu bir süreç olduğu düşünülürse e-sigara bu süreci hem daha kolay atlatmayı sağlıyor hem de daha az zarar görmeyi amaçlıyor. İçinde bulunan nikotin miktarlarının yüzde doksan yedilere varan oranda az olmasından dolayı elektronik sigaralar sürekli kullanılsa bile tütün sigara kadar zararlı olmayacağı söylenmiştir.

En İyi Elektronik Sigaralar

Piyasada en fazla satan ve tutulan elektronik sigaraların başında Juul pod geliyor. Pek çok kişi tarafından tercih edilen bu marka iki çeşit nikotin barındırır. %3 ve %5 oranlarında ve 40 mg civarındadır. Her ikisinde de pod cihazlar aynıdır. Tüm başlangıç setlerini ve juul pod aromalarını internet sitesinden bulabilirsiniz.

Bir diğer populer elektronik sigara ise IQOS e-sigarasıdır. Gerçek tütün çubukları kullanması nedeniyle çok fazla beğeni alıyor. Yanma olmaması ve doğal olarak zararlı kimyasalın ortaya çıkmaması onu diğerlerinden ayırır. Siz de IQOS deneyimi ile farkı görmeyi ve yaşamayı istiyorsanız hemen harekete geçin.

Genel Kültür

Bir cevap yazın