Silikon Cephenin Faydaları

Silikon cephe günümüzde insanlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Bu yazıda silikon cephe hakkında detaylıca bir bilgilendirme yapılacak ve faydalarından bahsedilecektir.

 Silikon Cephe Nedir?

 ​​​Bir diğer ismi giydirme cephedir. Silikon cephede camların arasına cephe silikonu dolgusu yapılmaktadır. Dış cephede camların arasına 16 mm kadar genişlikte buga boşluklarına yapılmaktadır. Dış cephelerde görünen alüminyumdan oluşan profil çerçeve bulunmayan cam giydirme sistemine denir.

 Silikon cephe kasetli ve kasetsiz silikon cephe olarak iki başlıkta incelenebilir. Kasetli silikon cephe; Kademeli cam ile yapılmaktadır. Kaset profili oluşturulmuş çerçevenin içine bonding işlemi yapılarak oluşturulmaktadır. Kasetli silikon cephede istenilen tüm bölgelerde gizli bir kanat açabilme özelliği bulunmaktadır.

 Kasetsiz silikon cephede ise ısıcamın arasına çıta profilleri ile oluşturulmuş çerçeveye, camın bonding işlemi aracılığıyla yapıştırılması sonucu cam panelin oluşturulması işlemine denir. Oluşturulmuş olan cam paneller daha öncesinde montajı yapılmış olan strüktürel giydirme cepheye montaj yapılmak suretiyle tamamlanır. Bütün derz araları silikon dolgu yapıldıktan sonra silikon giydirme cephe montajı işlemi tamamlanmış olur.

 Silikon Cephe Nerelerde Kullanılmaktadır?

 Silikon cephe kullanım alanı oldukça geniş olan bir yapıdır. Prestij sahibi şirketlerde, kamusal alanlarda ve her türlü konutlarda kullanılabilen bir cephe türüdür. Günümüzdeki gökdelenlerin çoğu silikon cephe ile kaplanmıştır. Silikon cephenin bu kadar çok alanda tercih edilmesinin tek sebebi şık ve güzel görüntüsü değildir. Silikon cephe tam da istenilen bir ambalaja sahiptir. Yani silikon cephe, kişilere kullanım kolaylığı sağlamakta ve alçıpan panellere sahip olduğu için bu kadar fazla tercih edilmektedir.

 Silikon cephede kullanılan paneller arasında gölge oluşmamaktadır. Bu özelliği de çok fazla tercih edilmesinde önemli bir etkendir.

 Silikon Cephenin Faydaları Nelerdir?

 Silikon cepheler farklı genişliklerde olan alüminyum cephe taşıyıcılarına olanak sağlamaktadır. Silikon cepheye farklı renklerde elektrostatik boyalı alüminyum profil uygulanabilmektedir. Silikon cephede yapılan bonding işlemi sayesinde cam cephe bütünlüğü sağlanmaktadır. Silikon cepheler kondens kanallarının aracılığıyla dış cephede de maksimum bir hava ve su tahliyesi performansına sahip olunmaktadır.

 Silikon cephede tüm fitiller EPDM’ dir. Bu sayede hava, su ve ısı izolasyonunda maksimum bir performans sağlanmakta ve uzun bir dış cephe kaplama kullanım ömrü de sağlamaktadır.

 Eğer siz de silikon cephenin sağladığı kolaylıklardan faydalanmak ve silikon cephe hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz koskyapi.com adresi ile iletişime geçebilir ve en doğru bilgilendirmeyi alabilirsiniz.

Genel Kültür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir